..::Ankara Yıldız Dershane::.. "Şimdi size yol gösteren bir YILDIZ'ınız var..."
 
 
           
         

TAYFUN SÖZEREN
KURUCU
Kimya Bölüm Başkanı

24.06.1959 yılında Ankara'da doğdu. İlkokul, ortaokul ve liseyi Ankara ve İstanbul'da okuduktan sonra, 1980 yılında AÜFF Kimya Yüksek Mühendisliği bölümünden mezun oldu.1988 yılına kadar aynı üniversitenin Fizikokimya Ana Bilim Dalında öğretim üyesi yardımcılığı görevini ve doktora çalışmasını sürdürdü. Üniversitede Temelkimya, Fizikokimya, Elektrokimya, Termodinamik ve Kimya Mühendisliği Termodinamiği derslerini anlattı ve uygulamalarını yaptı. Kasım 1988 de üniversitedeki görevinden istifa ederek, 1983 yılından itibaren sürdürdüğü dershane kuruculuğu ve kimya öğretmenliği görevine devam etti. Çeşitli üniversiteye hazırlık dergilerinin kuruluşunu gerçekleştirdi ve alanında çok sayıda kitap yazdı.


 

CEM ÖZDEMİR
Matematik Bölüm Başkanı

26.07.1974 yılında Erzincan’da doğdu. İlk ve orta öğrenimini Erzincan’da, lise öğrenimini Ankara’da tamamladı. ODTÜ Matematik bölümünden 1998 yılında  mezun oldu.
13 yıldır dershane öğretmenliği yapmaktadır. 04.08.2009 tarihinden itibaren dershanemizde Matematik öğretmeni olarak çalışmaktadır
.                                      


SELİM ÖZDUMANLAR
Fizik Bölüm Başkanı

11.07.1974 yılında Ankara’da doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini Ankara’da tamamladı. 1996 yılında Gazi Üniversitesi Gazi Eğitim Fakültesi Fizik Öğretmenliği bölümünden mezun oldu. 15 yıldır dershane öğretmenliği yapmaktadır. 06.07.2009 tarihinden itibaren dershanemizde Fizik öğretmeni olarak çalışmaktadır.

HAKAN AKINER
Felsefe Bölüm Başkanı

19.04.1958 tarihinde Adana' da doğmuştur. Hacettepe üniversitesi Psikoloji bölümü çıkışlıdır. Danışmanlık Psikoloji' n deki uzmanlığının yanı sıra, öğretmenlik, sosyoloji, felsefe, WISC-R Zeka testi, MMPI (Minnesota Çok Yönlü Kişilik Envanteri ), Çocuk Değerlendirme, Trafik, Psikoloji ve Psikoteknik Değerlendirme, Hipnoz, Varoluş Becerisi, Çağdaş İnsan Kaynakları Yönetimi vb. sertifikaları mevcuttur. Psikolojinin klinik, eğitim, moda ve endüstri alanlarında deneyim sahibi olup; hastane, okul ve dershane, sanayi, konfeksiyon ve tekstil sektörlerinde görev yapmıştır. Çukurova Üniversitesi İşletme Fakültesi' n de "Davranış Bilimleri" dersi vermiştir. Başta Ankara Büyükşehir ve Çankaya Belediyesi gibi kurumlar olmak üzere çeşitli organizasyonlarda kamu yararına "annelik- babalık tarzları" , "çocuk ve yalan", "sınav kaygısı ile baş etme", "ergenlik çağı ve sorunları" vb. konularda konferans, seminer ve söyleşilerde bulunmuştur. Felsefe grubu dersleri ( psikoloji-sosyoloji-mantık-felsefe) öğretmenliğinin yanısıra, kolej ve dershane yöneticiliği yapmıştır. Yaklaşık 15 yıl kadar 8 kişilik klinisyen ekiple kendi soyadı ile anılan "psikolojik danışmanlık merkezi' nde kurucu ve psikolog olarak olarak görev yapmıştır. Halen psikologluğun yanısıra felsefe grubu dersleri öğretmenliğini yürütmektedir.


AHSEN ATAİZİ KARAKAYA
Türkçe Bölüm Başkanı

Türk Dili ve Edebiyatı Bölüm Başkanı
19.08.1963' te Ankara' da doğdu. İlk, orta ve Lise öğrenimini Ankara' da tamamladı. A.Ü. Dil ve Tarih Coğrafya Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı bölümünden 1985' te mezun oldu. 25 yıldır dershane öğretmenliği yapmaktadır.


CAN YOLERİ
Biyoloji Bölüm Başkanı

1974 yılında Ankara' da doğdu. İlk, orta ve Lise öğrenimini Ankara' da tamamladı. Hacettepe Üniversitesi, Fen Fakültesi Biyoloji bölümünden mezun oldu. Halen dershanemizde biyoloji öğretmeni olarak görev yapmaktadır.